Code Geass: Lelouch of the Rebellion indir | Türkçe Altyazılı | 1080p |

code-geass-indir

Code Geass: Lelouch of the Rebellion TANITIM


Code Geass: Lelouch of the Rebellion - 10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş ilan eder. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni icadı olan "Knightmare Frame" in karşısında duramaz ve istila edilir. Japonya’nın ismi “Alan 11” olarak değiştirmiştir ve vatandaşlarına da "11'ler" ismi verilirmiştir. Japonya'da hayatını sürdüren Britanyalı Lelouch, Britanya’yı yok edeceğine dair yemin eder.

Savaştan sonra yedi sene geçmiştir; Lelouch lisede okumaktadır. İçerisinde askeri bir gizem barındıran kamyonu çalan teröristler bir anda yoldan çıkarlar. Lelouch, kamyonu kontrol etmek için yanına gider. Duyduğu ses yüzünden kamyonun içerisine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareket eder, üstüne de peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır.

Teröristlerden Karen, Nightmare olarak isimlendirilen dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içinde yakalanır. Onu çocukluk arkadaşı Suzaku yakalamıştır. Bu arada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız belirir. Bu sırada olay mahaline gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalarlar. Leouch'un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulurmuştur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulurmuştur, ölmeden önce Lelouch’a özel bir güç olan “GEASS” ı verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanacaktır.

[''Code Geass: Lelouch of the Rebellion indir'' www.anime-indir.com iyi seyirler diler.]

Bazı Animesever Yorumları 

Yılların efsanesi

Bu çizim tarzındaki animeler pek çekici gelmese de ana karakterde 40 kilo taştaş olunca izleniyo be güzel anime gibi duruyor harbiden

8/10. 9 vermedim o da çizimlerinden 2012 felan yapılsa 9 da alırdı. Kesin başlayın asla beklemeye almayın.

BİLGİLER

MAL Puanı :    8.76 / 10 742,637 oy
İngilizce İsmi :   Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Synonyms :   Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Tür :   Action, Military, Sci-Fi, Super Power, Drama, Mecha, School
Bölüm Sayısı :   25
Çıkış Tarihi :   2006
Durumu :   Tamamlanmış
Kaynak :   Original
Süre :   Bölüm Başı 24 dk.

anime-indir-alt-resim

author

Animeler Hakkında

Animelerde herhangi bir eksik, yanlış bölüm, kırık link ve altyazı kayması görürseniz lütfen bize bildiriniz. Ayrıca anime isteğinde bulunmak isterseniz de alttaki iletişim kanalı resimlerine tıklayabilirsiniz.İletişim sayfamız: mail Discord kanalımız: discord

Next

Benzer Yazılar